Zirkonyum Diş

Zirkonyum diş tedavisi veya Zirkonyum diş kaplaması Estetik Diş Hekimliği tedavilerinde en çok tercih edilen materyaldir. Metal destekli porselenlerin yerine zirkonyum alt yapısı kullanılarak ışığı geçirgenliği sayesinde doğal diş görünüm ve rengine ulaşılabilmektedir. 

* Gülüş Tasarımında yaygın olarak tercih edilir.
* Diş boyutları ve şekli ile dişlerin estetik görüntüsünü sağlamak için kullanılabilir.
* Dişlerde çarpıklık problemi olup da ortodontik tedavinin tercih edilmeyen durumlarda kullanılır.
* Beyazlatma ile istenilen sonuca ulaşılamayan durumlarda tercih edilir.
* Metale karşı alerjisi olan kişilerde porselen kaplamalarda metal yerine kullanılır.
* İmplant üstü protezlerde kullanılır
* Madde kaybı yaşamış dişlerde rengi bozulmuş veya yapısı bozulmuş dişlerde restorasyonunda kullanılır.
* Ağızda tat değişikliği ve koku yapmaz. Zamanla kahve, çay, sigara gibi renklendirici kullanımına karşı pürüzsüz ve kaygan bir yüzeyi olmasından dolayı plak oluşumuna karşı dayanıklıdır.

Başlıca kullanım alanları yukarıda belirtildiği gibidir. Kısaca estetik bir çözüm ve efektif bir görünüm için tercih edilen Zirkonyum diş tedavisi veya Zirkonyum diş kaplaması Estetik Diş Hekimliğinde en etkin çözüm olan ve kişiler tarafından da en çok tercih edilen materyaldir.

13 yıllık tecrübe, uzman hekim kadrosu İle yanınızdayız

Diş estetiği cerrahisi (Estetik Diş Hekimliği) ve tedavisi üzerine bütün hizmetleri verebilen INTERANTALiA AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI POLİKLİNİĞİ, görünümünden konumuna altyapısından teknolojisine kadar uluslararası standartlarda bir poliklinik olarak varlığını sürdürmektedir.